Gospodarstwo rolne wolne od gryzoni, czyli jak kompleksowo pozbyć się groźnych intruzów

Myszy oraz szczury to nieproszeni goście, którzy doskonale opanowali umiejętność przystosowywania swoich zachowań żywieniowych do człowieka i chętnie „przysiadają” się do wspólnego stołu.

Racumin® Foam oraz Rodicum® Pasta to dwa rozwiązania firmy Bayer, które rozwiązują problem wszędobylskich myszy i szczurów.

Racumin Foam

Działanie

Innowacyjny środek gryzoniobójczy Racumin Foam w postaci wygodnej piany, wykorzystuje naturalny nawyk czyszczenia sierści. To alternatywna metoda w stosunku do tradycyjnych przynęt, których spożycie przez gryzonie zależy często od atrakcyjności smakowej. Preparat ten można też stosować w sytuacji, gdzie utrudnione jest stosowanie innych metod.

Czy wiesz, że: Szczury dbają o higienę! Myszy oraz szczury to nieproszeni goście, którzy doskonale opanowali umiejętność przystosowywania swoich zachowań żywieniowych do człowieka i chętnie „przysiadają” się do wspólnego stołu. Poświęcają aż 20% czasu na pielęgnację sierści, co zapewnia spożycie preparatu.

Zalety

To gotowy do użycia, szybki i wygodny produkt. Racumin Foam może być stosowany w budynkach gospodarstwa domowego, rolniczych, handlowych, miejskich, przemysłowych oraz zakładach produkcji żywności, a także w otworach kanalizacyjnych, instalacyjnych i w podwieszanych sufitach.

Ciekawostka: Działanie preparatu nie zależy od atrakcyjności smakowej, to idealne rozwiązane w przypadku gryzoni unikających przynęt.

Efekty

Po aplikacji piana utrzymuje się zazwyczaj przez 7–12 dni, w zależności od temperatury i wilgotności. Racumin Foam zapewnia dodatkowy poziom kontroli, poprzez obserwację śladów na pozostawionej warstwie piany. Naruszona piana oznacza bytność gryzoni.

Preparaty takie jak Racumin Foam stosowane wraz z przynętami odgrywają coraz ważniejszą rolę w ramach zintegrowanych programów ochrony przed szkodnikami. Połączenie obu preparatów Racumin Foam oraz Rodicum Pasta przyniesie najlepsze efekty.

Czy wiesz, że: Objętość piany z jednej puszki wynosi 12 litrów (500 g), co  wystarcza na ok. 16-17 aplikacji przeciwko szczurom i do 125 aplikacji przeciwko myszom.

Ekspert radzi: Preparat dobrze sprawdza się w wilgotnych przestrzeniach, które ograniczają trwałość gotowych przynęt, a także w miejscach obfitujących w alternatywne źródła pokarmu, gdzie przynęta nie jest atrakcyjna.

 

Rodicum® Pasta

Działanie

Preparat przeznaczony do zwalczania szczurów i myszy domowych w pomieszczeniach zamkniętych i wokół budynków. Rodicum Pasta przygotowany jest w formie łatwych do przegryzienia saszetek, co ułatwia gryzoniom spożycie trutki. Środek wystarczy wyłożyć w suchym miejscu w miejscu występowania szkodników i czekać na efekty.

Zalety

To atrakcyjna dla szczurów i myszy, łatwa w stosowaniu i gotowa do użycia trutka w postaci pasty. Preparat zawiera Bitrex, czyli substancję o gorzkim smaku, który zapobiega przypadkowemu spożyciu przez inne zwierzęta domowe. Ponadto wydziela ona specyficzną woń, która przywabia szkodniki. Zaletą jest duża odporność na wodę, wilgoć, kurz i pleśń.

Efekty

Odpowiednio stosowany Rodicum Pasta gwarantuje wysoką skuteczność zwalczania, widoczną już po kilku dniach od wyłożenia preparatu.

Korzyści

Dla myszy jako zwierząt wszystkożernych i niewybrednych, wybór preparatu jest łatwiejszy. Mając do czynienia z plagą szczurów, lepiej zdecydować się na trutkę zawierającą składniki wabiące. Tak działa Rodicum Pasta. Opakowanie zawiera 15 wygodnych w użyciu saszetek, po 10g.

Ekspert radzi: Wykładając trutkę unikaj skrajnych wysokich i niskich temperatur oraz bezpośredniego działania światła słonecznego.